top of page
  • Zdjęcie autoraJakub Klawikowski

Jak zacząłem filmować?

Chcę dzisiaj podzielić się z Tobą moimi początkami w branży, która od zawsze była moim marzeniem. Mam nadzieję, że ta krótka historia zainspiruje również Ciebie.


DLACZEGO FILMUJĘ?


Na początku 2008 roku premierę miał pełnometrażowy film rowerowy „Seasons” - pamiętam wyraźnie jak oglądałem go, miałem wtedy 20 lat, i pomyślałem, pora wrócić do tego co zacząłem robić z kolegami na początku liceum. To było takie ogromnie silne uczucie, że są we mnie pokłady filmowej kreatywności, które trzeba uwolnić i że moja misja to opowiadanie rowerowych historii.


Ciekawie wspomina się ten moment ponieważ zdefiniował on ostatnie 12 lat mojego życia. Ale wiedziałem, że do tworzenia filmów na amerykańskim poziomie czeka mnie długa droga, właściwie wciąż nie dotarłem dokładnie tam gdzie marzyłem. Kręta filmowa droga, zabrała mnie za to w wiele innych niesamowitych miejsc.


Pierwszym krokiem było zdobyć jakąkolwiek kamerę. Wtedy nie miałem żadnej, a obiektywy w telefonach dopiero raczkowały. W wakacje po pierwszym roku anglistyki poszedłem do biura pośrednictwa pracy i poszedłem pracować „na słuchawce” do centrum infolinii.


Była to ciężka praca, wyczerpująca, ale gdy byłem zmęczony, wiedziałem że robię to w konkretnym celu. Po dwóch miesiącach uzbierałem 2 tys zł na wymarzoną kamerę - Panasonic HDC-SD9. Kompaktowa kamerka HD, byłem mega zajarany. Spełniłem marzenie. Miałem kamerę. Pierwszy film rowerowy nagrałem z moim przyjacielem, Mikim, w Kielcach, jesienią 2018 roku, zmontowałem i wrzuciłem na forum BikeAction…


Piszę to dlatego, żeby pokazać że każdy kiedyś gdzieś zaczynał, w moim przypadku to była praca w call center. Motywowało mnie pragnienie kręcenia widowiskowych filmów rowerowych, a co jest twoim pragnieniem do robienia filmów?


Życzę Ci abyś sierpień wykorzystał/a inspirująco, łap za kamerę i kręć to co Ci się podoba!


Zachęcam do śledzenia Instagrama - tam wrzucam dronowe strzały ze wspomnianej Malty:


A poniżej odpowiadam na pytania z webinaru "Budowanie historii w montażu" - Jesli coś dalej Cie nurtuję z montażem a nie dostałeś odpowiedzi, napisz do mnie maila!


Trzymaj się.

Jakub Klawikowski
16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page