top of page
Dorota%20Schleiss_edited.jpg

Dorota Schleiss

Producentka

Producentka, kierownik produkcji, kierownik ds. lokacji; ukończyła Dziennikarstwo i Public Relations oraz Administrację na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Produkcję we Wrocławskiej Szkole Filmowej Mastershot. Od 2018 działa w Sekcji Młodych Producentów KIPA i w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W trakcie nauki zrealizowała kilkanaście etiud i filmów krótkometrażowych, które miały okazję odnieść sukces w Polsce i na arenie międzynarodowej.

 

We współpracy z Centrala Film realizowała „Ułaskawienie” oraz “Republikę Dzieci” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, a jako kierownik ds. lokacji i koordynator produkcji pracowała przy filmach Marka Lechkiego „Interior” (prod. Telemark) i „Dziura w głowie” Piotra Subbotko (prod. Argomedia) oraz serialu “Dom pod Dwoma Orłami” w reż. Waldemara Krzystka (prod. Kosmos Film) i niemieckim serialu “Sloborn” (prod. Tempus Film). Znaczna część z powyżej wymienionych otrzymała nagrody podczas m.in. Polskiego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W ramach pracy kierownika produkcji filmu dokumentalnego stworzyła film “Pomoc, która groziła śmiercią” nagrodzony na Festiwalu Polonijnym “Losy Polaków”.

 

Jako producent wykonawczy zrealizowała film "Maria nie żyje" w reżyserii Martyny Majewskiej (prod. 30 Studio Munka), którego premiera odbyła się podczas 60.Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a otrzymała Nagrodę Główną i Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie w 2020 roku. W tym samym roku zrealizowała film krótkometrażowy “E-migrant” na zlecenie Teatru imienia H. Modrzejewskiej w Legnicy, zaprezentowany publiczności na kanale YouTube podczas 4 premier online. Jest producentką wykonawczą poprzedniego filmu o Mai Włoszczowskiej z 2016 roku "Road 2 Rio".

 

Po godzinach nurkuje i współtworzy art-tank zrzeszający artystów różnych dziedzin w ramach działalności “Perfoteka”.

Imię, Tytuł

bottom of page