top of page
ASF02524-01_edited.jpg

Jakub Klawikowski

Reżyser, operator

Wielokrotnie nagradzany filmowiec, reżyser i autor zdjęć. Jakub jest twórcą doświadczonym w realizacji wielu różnorodnych projektów. Rozpoczynając swoją karierę filmową od kręcenia filmów sportowych (głównie kolarskich), szybko zdobył uznanie w branży sportowej i zdobył kilka nagród za swoje filmy, w tym Best Action Sport Film na NFFTY 2010 w Seattle, USA. Od tego czasu pracował z topowymi kolarzami świata, m.in. z braćmi Godziek z Red Bulla czy mistrzynią świata Jolandą Neff.

Po ukończeniu Wrocławskiej Szkoły Filmowej jako operator zdjęć, brał udział w kilkudziesięciu projektach komercyjnych, w tym spotach telewizyjnych, korporacyjnych filmach dokumentalnych, teledyskach i filmach krótkometrażowych, zrealizowanych na całym świecie.

 

Wyreżyserował filmy dokumentalne o tematyce sportowej we współpracy z Kross Bikes, które były wyświetlane w polskich kinach i na festiwalach filmowych ("Path Finder" i "Road 2 Rio"). Będąc ponad 10 lat w branży filmowej, Jakub zdobył bogate doświadczenie w opowiadaniu fascynujących historii za pomocą środków audiowizualnych. Dzieli się swoją wiedzą online na kanale YouTube oraz za pomocą webinarów i kursów online.

WYBRANE FILMY

 

Reżyser:

 

2016 - Road 2 Rio - film dokumentalny

2015 - Path Finder - film dokumentalny

2014 - Kross Racing Team - krótkometrażowy film dokumentalny

2013 - Dartmoor Inside Story - krótkometrażowy film dokumentalny

 

Autor zdjęć:

 

2018 - Your Friend (reżyseria: Anthony Nikolchev) - film krótkometrażowy

2017 - Travel Planet - reklama telewizyjna

2016 - Past Hope Now (reżyseria: Anthony Nikolchev) - film krótkometrażowy

2014 - Fraga - (reżyseria: Barbara Bielecka) - film krótkometrażowy, etiuda szkolna


 

Montażysta:

2019 -  Kurort (reżyseria: Edgar de Poray) - film krótkometrażowy

Imię, Tytuł

bottom of page