top of page
Strona tytułowa.jpg

WSZYSTKO DLA PASJI

Historia trzech legend kolarstwa górskiego, Gunn-Rity Dahle (50), Mai Włoszczowskiej (40) oraz Jolandy Neff (30), które przełamują tabu związane z kobiecą fizycznością. Każda z nich zdecydowała się opisać swoje doświadczenia w kryzysowych momentach życia: depresji, utraty miesiączki, kontuzji czy decyzji o surogacji, co tworzy wielowątkową opowieść o najtrudniejszych życiowych wyborach. Dzięki nim otwiera się nowy rozdział historii sportu, w którym kluczową sprawą staje się równowaga pomiędzy ciałem, a stanem psychicznym.

TWÓRCY:

2.jpg

Producentka
Dorota Schleiss

TWÓRCY WDP.jpg
4.jpg
3.jpg

Reżyserka
Eliza Kubarska

Montażystka
Patrycja Piróg

Autor Zdjęć
Mateusz Wajda

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz Administracja, a także Wrocławskiej Szkoły Filmowej Mastershot od 2018 roku działa w Sekcji Młodych Producentów KIPA oraz w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. We współpracy z Centrala Film zrealizowała „Ułaskawienie” i “Republikę Dzieci” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, a jako location manager i koordynator produkcji. Pracowała przy filmach Marka Lechkiego „Interior” (prod. Telemark) i „Dziura w głowie” Piotra Subbotko (prod. Argomedia) oraz serialu „Dom pod dwoma orłami” w reżyserii Waldemara Krzystka (prod. Kosmos Film) i niemieckim serialu „Sloborn” (prod. Tempus Film) zrealizowanym dla stacji ZDF.

Alpinistka, podróżniczka, artystka i reżyserka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej A.Wajdy w Warszawie oraz stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jej filmy były wielokrotnie nagradzane w Polsce i za granicą. Wyreżyserowała m.in Badjao. Duchy z morza (2014), K2. Dotknąć nieba
(2015) i Ściana Cieni (2020), które zdobyły uznanie przez wielu mię-
dzynarodowych krytyków filmowych. Jej filmy można było obejrzeć na takich festiwalach jak, 17. edycja Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, Bergen International Film Festival czy Los Angeles Film Festival.

Studiował fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2007) oraz na Wydziale Operatorskim Szkoły Filmowej w Łodzi (2013). Autor zdjęć do etiud, fabuł i dokumentów. Laureat Nagrody Specjalnej miesięcznika „Teatr” dla twórców spektaklu o unikalnej wartości artystycznej i humanistycznej „Wieloryb The Globe” w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie i Teatrze Starym w Lublinie (2017).

Absolwentka montażu filmowego na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, montażystka filmów fabularnych i dokumentalnych. Jej pełnometrażowy debiut – “Piosenki o miłości” został bardzo ciepło przyjęty i zwyciężył w konkursie filmów mikrobudżetowych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 2021 roku. Właśnie pracuje nad kolejnym pełnym metrażem – filmem “Chłopi” w reżyserii Doroty Kobieli.

BOHATERKI

db361f9b242dd2dddf105f3b1a1c31c0_edited.jpg

Maja Włoszczowska (40)

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, złota medalistka mistrzostw świata, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy i Polski. Sport zaczynała od pieszych wędrówek, jeździła na nartach w zimie, by następnie przesiąść się na rower latem. Maja jest postacią rozpoznawalną w Polsce i na świecie, udziela się społecznie, współorganizuje Jelenia Góra Trophy Maja Race w swoim rodzinnym mieście. Jest członkinią komitetu olimpijskiego. 

Maja jest osobą niezwykle wytrwałą i konsekwentnie dążącą do celu. To typ perfekcjonistki. Niedawno przeszła na sportową emeryturę, ale nie zwalnia tempa. Próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, kim jest kiedy nie zajmuje się sportem wyczynowo. Od wielu lat jest w związku z pilotem rajdowym. Myślą o powiększeniu rodziny. 

 

W filmie śledzimy największe sportowe dokonania Mai. Droga do sukcesu była kręta, kolarka przez lata była poddawana rygorystycznej diecie. Nie kwestionowała jej wierząc, że pomoże jej to osiągać zamierzone cele. Przez lata mierzyła się z brakiem okresu oraz powracającą anemią. Dopiero po ciężkim wypadku postanowiła zadbać o swoje zdrowie. Zdecydowała, że chce zwyciężać, ale nie kosztem siebie. 

20451879_2016761311885603_587073399606789529_o_edited.jpg

Gun Rita Dahle (50)

Najbardziej utytułowana kolarka górska na świecie. Konkurentka i mentorka, którą Jolanda i Maja zawsze podziwiały. Dziesiątki razy starły się w walce o medale i puchary. Gunn Ricie udało się połączyć macierzyństwo ze sportem. Ze swoim mężem i wieloletnim trenerem ma dwóch synów i córkę (13 i 2 lata, 4 miesiące). Po zakończeniu kariery sportowej zajęła się trenowaniem najmłodszych, jest też autorką aplikacji mobilnych. Działa na rzecz kobiet w sporcie. 

 

Stąpa twardo po ziemi i otwarcie mówi o trudnościach, z którymi musiała się mierzyć jako sportsmanka, kobieta i matka. Po pierwszych zwycięstwach sportowych przez ponad rok zmagała się z ciężką depresją. Dzięki pomocy męża wróciła do sportu. W 2009 roku podjęła decyzję o dziecku, jednak nie porzuciła kolarstwa.Już trzy tygodnie po  porodzie startowała w zawodach, a pół roku później wygrała Mistrzostwa Europy. 

4ab6ae8ed1d6d2be7d3b5badc6cf952c_edited.jpg

Jolanda Neff

Złota medalistka z Tokio (2021). Gdy wchodziła w świat zawodowego MTB Maja była jej idolką, a z czasem stała się też przyjaciółką. Przez wiele lat razem startowały i dzieliły wspólny pokój w hotelach i na obozach. Jolanda prężnie działa w Social Mediach, jest rozpoznawalna i lubiana. Na Instagramie śledzi ją prawie pół miliona osób. Jest w związku z amerykańskim kolarzem MTB. 
W 2019 roku przeszła dwa poważne wypadki. Jej kariera sportowa wisiała na włosku. Ogromny upór pomógł jej wrócić do gry i wystartować w Olimpiadzie w 2021 roku. Jolanda ma dużą świadomość swojego ciała, szybko się uczy i bierze to co najlepsze od swoich starszych koleżanek. Do sportu podchodzi poważnie, ale na pierwszym miejscu stawia siebie i swoje zdrowie, zna swoje granice. Reprezentuje nowe pokolenie kobiet w sporcie. W naszym filmie jest przykładem idącej zmiany. 

ŹRÓDŁA FINANSOWANIA

9b1a12_558ff9df73d04494bc38f8cbc31eeeef~mv2.jpg
TWÓRCY WDP (1).jpg
Logo-CeTA1.jpg
pobrany plik (3).png

TEASER

MTBgirls (2).jpg

PARTNERZY I PATRONACI 

PKOl_napis_l_historyczne_PL-1024x420.png
pobrany plik (4).png
12189406_1721806344714436_1585194969158931415_o.jpeg

UCZESTNILIŚMY W TAKICH WYDARZENIACH JAK:

  • DocLab Poland 2023 at Krakow Film Festival

  • EURODOC 2023

  • Visitors Programme at Berlinale Co-production Market 2023

  • ACE Training Days 2022

bottom of page